×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Od poniedziałku 10 kwietnia 2017 roku powiat rozpocznie przyjmowanie wniosków do tegorocznych Nagród Starosty "Kołobrzeskich Pegazów Kultury". Swój wniosek może złożyć każdy do 10 maja 2017 roku.


 
Już po raz siódmy Kołobrzeskie Pegazy Kultury przyznane będą w dwóch kategoriach: Twórcy Kultury i Animatora Kultury. Tak jak w roku ubiegłym, powędrują w ręce osób, które zasłużyły na nie swoją działalnością. Jednak nie tylko tej Kultury przez duże "K", ale również kultury nieprofesjonalnej z zakątków naszego powiatu.
 
- Jak co roku chcemy odnaleźć osoby, które na co dzień są niedostrzeżone, czasem nawet nieznane mieszkańcom. Każdy z Państwa może zgłaszać swoje kandydatury twórcy czy animatora kultury, pod warunkiem zebrania 10 osób, które wniosek poprą lub pisać do redakcji, portali, dziennikarzy działających na terenie miasta i powiatu, by zgłosili wytypowaną przez Państwa osobę. Czekamy na wnioski organizacji i stowarzyszeń kulturalnych działających na terenie powiatu, Radnych Rady Powiatu w Kołobrzegu oraz Radnych gmin Powiatu Kołobrzeskiego. Jeśli znacie Państwo takich działaczy kultury, zgłaszajcie! Niech Powiat Kołobrzeski promuje rodzime talenty! - mówi Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.
 
Nagroda ma na celu docenienie i nobilitację osób działających w sferze kultury w zakresie jej animacji, a także - aktywnej twórczości. Na ogłoszenie werdyktu poczekamy do 20 maja, gdy statuetki Pegaza zostaną wręczone  podczas siódmego Majowego Spotkania z Kulturą. O laureatach zadecyduje specjalnie powołana Kapituła, składająca się, jak co roku, z redaktorów i dziennikarzy działających na terenie Powiatu Kołobrzeskiego.
 
Przypomnijmy, że w roku 2011 statuetkę Kołobrzeskiego Pegaza w kategorii Animator Kultury otrzymał PAN JERZY ŚCIESIŃSKI, zaś w kategorii Twórca Kultury - STRAŻACKA ORKIESTRA DĘTA MORKA. W roku 2012 laureatką w kategorii Animator Kultury została PANI ELŻBIETA KAMIŃSKA, a w kategorii Twórca Kultury - PANI MAGDALENA GAUER. Natomiast w roku 2013 statuetka w kategorii Animator Kultury powędrowała w ręce PANI ELŻBIETY POLAK, a w kategorii Twórca Kultury do Zespołu CISZA JAK TA. Rok 2014 to w kategorii Animator Kultury Pegaz dla PANI KATARZYNY PECHMAN, a w kategorii Twórca Kultury dla PANI KATARZYNY ZAWADZKIEJ. W roku 2015 Kołobrzeski Pegaz Kultury w kategorii Animator Kultury pofrunął do PANA JAROSŁAWA BOGUSŁAWSKIEGO, a w kategorii Twórca Kultury do ZESPOŁU PODLOTKI Z GOŚCINA. Rok 2016 to Pegaz w kategorii Animator Kultury dla PANA ROBERTA MAZIARZA, a w kategorii Twórca Kultury statuetka trafiła do PANA ZBIGNIEWA NOWAKA.
 
Wnioski należy składać w Biurze Podawczym pokój nr 3 w Starostwie Powiatowym do dnia 10 maja br. osobiście lub wysyłając na adres mailowy: promocja@powiat.kolobrzeg.pl
 
Wszelkie informacje mogą Państwo uzyskać pod nr tel.: 94 35 476 18 wew. 133, 191.
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook