×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Ponad 300 pracowników jednostek podległych pod Starostwo Powiatowe otrzyma podwyżki -  Rada Powiatu taką uchwałę podjęła jednogłośnie. Środki mają trafić do zatrudnionych z najniższym uposażeniem.
Powiat  zabezpieczył kwotę 140 tysięcy złotych na podwyższenie pensji zatrudnionym z najniższym uposażeniem w jednostkach podległych starostwu. Pieniądze pochodzą z odszkodowań za zajęcie gruntów pod budowę drogi S6.
Z pożywek zostali wyłączeni dyrektorzy, kierownicy, czy pracownicy administracyjni, a także urzędnicy Starostwa Powiatowego.  - Kwota jednostkowa na pracownika to 60 złotych miesięcznie brutto, ale nie oznacza to, że taką kwotę otrzyma każdy pracownik. Chcemy uczulić kierowników jednostek, aby dostały te środki osoby najmniej uposażone - wyjaśnia Tomasz Tamborski, starosta kołobrzeski.
O podwyżki dla zarabiających najmniej w jednostkach powiatowych zabiegał Zarząd Powiatu. Wniosek ten został przyjęty przez radnych jednogłośnie, co prawda radni klubu PiS komentowali, że są to bardzo niskie podwyżki, ale dobrze, że w ogóle są. 
Podwyżki pensji obejmą niemal 340 pracowników.

Materiał wideo wkrótce:
[hdvs videoid=3940]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn