×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Policjanci kołobrzeskiej drogówki wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim wzięli udział w akcji "Jabłko czy Cytryna" poświęconej bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.W godzinach rannych uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim wspólnie z policjantami Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu przeprowadziła akcję "Jabłko czy cytryna". Celem akcji było uświadomienie kierującym, że bezmyślna jazda jest często przyczyną wypadków, których ofiarami są również dzieci. Za wzorową postawę uczniowie nagradzali kierowców jabłkiem, a za drobne przewinienia cytryną.
Uczniowie podczas spotkania przypomnieli sobie podstawowe zasady ruchu drogowego a także mieli okazję wspólnie z policjantami przeprowadzać kontrolę pojazdów. Podczas akcji sprawdzano uprawnienia do kierowania pojazdami, ważność dokumentów, stan trzeźwości i prędkość.
Większość skontrolowanych kierowców w nagrodę za prawidłową jazdę otrzymało jabłko. Jednak zdarzyli się i tacy, którzy wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością. Policjanci w trakcie działań zatrzymali do kontroli kierującą 24 letnią mieszkankę Kluczborka. Kobieta została przebadana i jak się okazało w jej organizmie było 1,5 promila alkoholu.
Akcję wspólnie z dziećmi przygotowała dyrekcja Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook