×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Pierwsza próba sprzedaży ośrodka Gryf zakończyła się klapą. Zarząd Powiatu chce ogłosić kolejny przetarg i nie zamierza zejść z ceny. Obiekt wyceniono na niemal 30 milionów złotych.
 
 
 
 
 
 
 
Co spowodowało, że nie było chętnych do zakupu obiektu w tak atrakcyjnej lokalizacji? Starosta mówi, że zainteresowanie było spore, 6 lipca miało dojść do rozstrzygnięcia przetargu, jednak nie wpłynęło żadne wadium. 
Obecnie ośrodek Gryf jest wciąż użytkowany przez dzierżawcę, tyle że bezumownie, od czerwca 2014 roku. Powiat wniósł sprawę do sądu o wydanie obiektu i czeka na wyrok I instancji. Starostwo zarzuca dotychczasowemu dzierżawcy, że nie wywiązał się z zapisów umowy, m.in. z obowiązku zainwestowania w obiekt 10 mln złotych. Tomasz Tamborski podchodzi do sprawy z optymizmem, choć liczy się z tym, że może dojść do apelacji. Nie uważa jednak, że obecna sytuacja prawna ośrodka może odstraszać potencjalnych inwestorów.
 
Powiat przygotowuje się do ponownego ogłoszenia przetargu na sprzedaż ośrodka Gryf. Kolejne postępowanie musi być poprzedzone przynajmniej 30 dniowym terminem karencji. Decyzję o sprzedaży musi jeszcze oficjalnie podjąć zarząd powiatu. Ma to nastąpić na początku września. A kwota jest niebagatelna, obiekt wyceniono na niemal 30 milionów złotych. 

[hdvs videoid=5750]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook