×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 200 tysięcy złotych wyremontują przystanek w Górzycy Reskiej. Po 11 latach pasażerowie z nowego peronu znów sprawnie dojadą koleją m.in. do Kołobrzegu i Goleniowa. Nowy peron będzie czytelnie oznakowany oraz wyposażony w wiatę, ławki i tablice informacyjne.
 
Od czerwca pociągi pasażerskie znów zatrzymają się na nowym przystanku w Górzycy Reskiej. To lepszy dostęp do kolei w miejscu, gdzie ostatni rozkładowy pociąg zatrzymał się w 2008 roku. Mieszkańcy będą mogli podróżować koleją bezpośrednio w stronę Kołobrzegu lub Goleniowa. Na przystanku zatrzymają się 4 pary pociągów.
 
Na przystanku osobowym w Górzycy Reskiej zostanie wykonana nowa nawierzchnia z płytek. Peron będzie poszerzony. Wiata zapewni schronienie przed deszczem. Zostaną zamontowane ławki i nowe oznakowanie. Będzie wygodne dojście na przystanek od strony drogi, dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Skorzystają również cykliści, gdyż przy peronie będzie 5 stojaków rowerowych. Prace w Górzycy Reskiej planowane są do czerwca. Wartość prac, finansowanych z budżetu, to prawie 200 tysięcy złotych.
 
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na trasę Goleniów – Kołobrzeg – Koszalin ciągu ostatnich trzech lat przeznaczyły 12 mln zł. Dzięki temu są nowe wiaty w Ustroniu Morskim i Nowogardzie. W Kołobrzegu m.in. windy ułatwiły dostosowanie peronów do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. W Mostach, Karcinie, Gryficach i Płotach przygotowano dłuższe i wygodniejsze dla pasażerów perony.
 
Z myślą o pasażerach PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmieniają standard stacji i przystanków w Polsce i województwie zachodniopomorskim. Modernizacje przechodzi stacja w stolicy województwa. Zwiększy się komfort obsługi na stacjach i przystankach linii ze Szczecina w stronę Poznania. Jeszcze w tym roku PLK ogłoszą przetargi na remont 10 wiat w województwie zachodniopomorskim. Zadaszenie zostanie odnowione na stacjach: Kołobrzeg, Złocieniec, Lubiewo, Warnowo, Dolna Odra, Białuń, Wysoka Kamieńska, Recław, Ładzin, Parłówko.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn