×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Karlinie, na przystani kajakowej „Wodnik” odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu „Rozwój infrastruktury kajakowej na terenie Dorzecza Parsęty”.  Uroczystość powiązana była z oficjalnym otwarciem zmodernizowanej przystani kajakowej „Wodnik” w Karlinie. Rozbudowana zostanie też kołobrzeska przystań kajakowa.Całkowita wartość projektu: 5 569 702,92zł
Koszty kwalifikowane: 5 569 702,92 zł
Dofinansowanie: 4 734 247,48 zł
Harmonogram realizacji projektu: maj 2019 r. – grudzień 2021 r.
Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych.
Celem projektu jest przeciwdziałanie antropopresji w Dorzeczu Parsęty i szeroko pojęta ochrona środowiska przez wykonanie przystani kajakowych. Antropopresja zintensyfikowana zostanie w wyznaczonych do tego punktach przez co ograniczona zostanie antropogeniczna degradacja środowiska w Dorzeczu Parsęty. Dodatkowo zostaną osiągnięte cele promocji ochrony środowiska i szerzenia edukacji ekologicznej, jak również promocji aktywnego wypoczynku i zwiększenie atrakcyjności turystycznej gmin i powiatów Dorzecza Parsęty.
 
W ramach projektu powstaną przystanie kajakowe na trzech szlakach kajakowych:
1. Szlak po rzece Parsęcie
2. Szlak po rzece Piławie
3. Szlak w ramach Pętli Szczecineckiej

Na szlaku kajakowym po rzece Parsęcie powstaną przystanie kajakowe w miejscowości Tychówko, Białogard, Karlino i Miechęcino. Zostaną rozbudowane dwie przystanie kajakowe: w Byszynie i Kołobrzegu.
 
Kołobrzeg:
W ramach projektu planuje się rozbudowę istniejącej przystani kajakowej. Zakres prac inwestycyjnych przewiduje: przebudowę istniejącego nabrzeża na Kanale Drzewnym (częściowo przystosowanego do wodowania lekkich jednostek pływających, polegającym na jego przebudowie, zakupie i montażu pomostów pływających, wyposażeniu w odbój oraz dostosowaniu dla osób z niepełnosprawnością, budowę miejsca na odpoczynek i konsumpcję (wiata, siedziska, stoły dla około 20 - 30 osób), budowie toalet (męska, żeńska i dla osób z niepełnosprawnością oraz kabina natryskową), budowie ciągów komunikacyjnych i zagospodarowanie przestrzeni bezpośrednio przylegającej do slipu, budowę wiaty magazynowo gospodarczej z myjką, rozbudowę ogrodzenia oraz podjazdów. Cały szlak po rzece Parsęcie zostanie oznakowany zgodnie z systemem znakowania szlaków kajakowych w województwie zachodniopomorskim.

Z kolei na szlaku po rzece Piławie wykonane zostaną dwie przystanie kajakowe i jedną przenioskę na kajaków:
- przystań w Bornem Sulinowie,
- przystań w okolicy miejscowości Liszkowo,
- przenioska w okolicy miejscowości Starowice
Na szlaku kajakowym po Pętli Szczecineckiej wybudowane zostaną dwie stanice kajakowe:
- na jeziorze Wielimie
- na jeziorze Wierzchowo.
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook