Miejskie Wodociągi i Kanalizacja kontynuują inwestycję polegającą na budowie sieci kanalizacji sanitarnej. Jest to budowa całkiem nowej kanalizacji ściekowej. Ma to wpłynąć na sposób odprowadzania ścieków z dzielnicy uzdrowiskowej.

 Prace na ulicy Solnej na wysokości Regionalnego Centrum Kultury to kontynuacja dużej inwestycji realizowanej przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację. Całość robót wykonywana jest nowatorską metodą, niestosowaną dotychczas w naszym mieście. Najpierw przygotowywana jest studnia startowa na głębokości około 3 lub 4 metrów pod ziemią, do której wprowadzane jest specjalne urządzenie.

Przy inwestycji wykorzystywany jest materiał, który ma bardzo dobrą odporność na związki chemiczne występujące w ściekach.

Prace miały się zakończyć w pod koniec tego roku, jednak inwestycja może się opóźnić o około dwa tygodnie. Firma wykonawcza trafiła na niesprzyjający grunt znajdujący się pod torami.

W ramach prowadzonych robót wykonano także drobne prace naprawcze chodnika wzdłuż ulicy Solnej.

Inwestycja  realizowana przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację ma się zakończyć po nowym roku.

 

Komentarze  
0 # yeti 2020-12-16 19:25
Gdzie jest video ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Nik 2020-12-17 08:15
Jeszcze proponuję wodociągą poprawić drodę wewnętrzną za blokami na wojska polskiego od strony garaży do solnej drogą była równa panie prezesie proszę o interwencję w tej sprawie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Pogoda

Przewaga chmur

2°C

Kołobrzeg

Przewaga chmur

Wilgotność: 96%

Wiatr: 21 km/h

  • 28 Lut 2021

    Przewaga chmur 3°C 2°C

  • 01 Mar 2021

    Zachmurzenie małe 5°C 1°C

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo