Agregat pompowy i kamerka termowizyjna - to zakupy Urzędu Miasta na rzecz Państwowej Straży Pożarnej. Dzisiaj odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu.

 

 

28 sierpnia 2019 roku w Kołobrzegu była potężna ulewa. Zalanych zostało wiele ulic i budynków. Strażacy interweniowali ponad 90 razy. Później podobne sytuacje także się zdarzały. Ogromną pomocą dla strażaków przy takich interwencjach jest pompa do brudnej wody. I taka została kupiona ze środków miasta, za 75 tysięcy złotych.

Ale pompa to nie jedyne zakupione urządzenie. Jest jeszcze kamerka termowizyjna, która pozwala szybko zlokalizować źródło ognia, którego nie widać. 

Z tą kupioną teraz, kołobrzeska Państwowa Straż Pożarna ma na wyposażeniu trzy kamerki termowizyjne. Pompy do zanieczyszczonej wody do tej pory strażacy nie mieli.

Komentarze  
0 # tak 2020-12-22 12:00
Tak. Chciałoby się rzec NARESZCIE :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Pogoda

Przewaga chmur

2°C

Kołobrzeg

Przewaga chmur

Wilgotność: 96%

Wiatr: 21 km/h

  • 28 Lut 2021

    Przewaga chmur 3°C 2°C

  • 01 Mar 2021

    Zachmurzenie małe 5°C 1°C

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo