Świetlik

Wydarzenia Dnia

 

Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie po niemal 1,5 roku ponownie zbadało uchwały Rady Miasta Kołobrzeg dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi. W ubiegłym roku zostały one uznane za podjęte bez naruszenia prawa.

Teraz RIO stwierdza, że uchwała w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki tej opłaty oraz zwolnienia w części z opłaty, jest niezgodna z obowiązującymi przepisami.

W ubiegłym tygodniu, do Urzędu Miasta wpłynęło pismo z Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie, która po ponownym zbadaniu uchwał dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi stwierdziła, że Rada Miasta Kołobrzeg w sposób nieuprawniony dokonała połączenia dwóch metod ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 

Teraz Miasto musi zająć się zmianą uchwały dotyczącej metody naliczania opłaty za odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców. 

Przypomnijmy, że obowiązująca uchwała w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki tej opłaty oraz zwolnienia w części z opłaty została wypracowana wspólnie przez wszystkich radnych Rady Miasta Kołobrzeg, wobec czego w tej sytuacji Prezydent Miasta ponowienie zaprosi wszystkich radnych do rozmów i wypracowania nowych zapisów uchwały.

Komentarze  
+4 # Studnia bez Dna 2021-08-30 17:41
Kołobrzeskie Uzdrowisko jest na trzecim miejscu w Polsce pod względem ilości przebywających w nim turystów i kuracjuszy . Kołobrzeg pod tym względem wyprzedza tylko Warszawa i Kraków . Konia z rzędem temu , który dopilnuje sortowania śmieci przez "obcych", którzy i tak postrzegają kołobrzeżan za mocno pazernych ludzi . Jedynym wyjściem jest wybudowanie nowoczesnych sortowni , które posegregują kołobrzeskie śmieci . Każde inne rozwiązanie jest nieskuteczne i nadmiernie obciąża kieszenie mieszkańców , ceny za niesortowane śmieci będą tylko rosły , a miasto będzie dodatkowo płacić unijne kary i oczywiście przerzucać je na Bogu ducha winnych mieszkańców .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Kg 2021-08-30 23:00
A gdzie jest miejsce na głos mieszkańców. To nas dotyczy. Radni przypominają sobie o mieszkańcach na ok miesiąc przed wyborami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # RIO 2021-08-31 17:19
RIO miała półtora roku na zmianę decyzji a teraz miasto też powinno dostać półtora roku na zmianę sposobu rozliczania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK