Magazyn Sezam to miejsce, którego celem jest pozyskiwanie, gromadzenie i dystrybucja rezerw żywności, która jest przekazywana osobom i rodzinom, dotkniętym objawami niedożywienia, głodu oraz bezdomnym. Do tej pory z pomocy mogli skorzystać jedynie kołobrzeżanie, teraz sytuacja się zmieniła.

Artykuły, które znajdują się w magazynie to dary, które  pochodzą od mieszkańców, ale również zostały przekazane z Niemiec i z Norwegi. Pracownicy wydają potrzebującym przede wszytskim jedzenie, środki chemiczne i ubrania, ale również wózki, chodziki, czy bilety Komunikacji Miejskiej.

Co ważnie, aby uzyskać pomoc należy mieć przy sobie dokument tożsamości. Otrzymać lub przekazać dary można w magazynie Sezam od godziny 8 do 16. Do tej pory niezbędne rzeczy wydano około 200 rodzinom uchodźców.

W tym trudnym czasie, kolejki do magazynu znacznie się powiększyły, dlatego cały czas potrzebni są wolontariusze.

 

Komentarze  
0 # magazyn 2022-03-17 09:26
Pomoc i magazyn są bardzo potrzebne. Ale miejsce w jakim się znajduje SEZAM to jakiś koszmar. Problem istnieje od lat i żaden PREZYDENT nie chce tego zmienić. Małe, ciasne podwórko, ludzie po dary stoją bezpośrednio na parkingu, co chwilę pomiędzy kobiety dzieci wjezdżają samochody, taksówki po dary. Podjeżdżają autami osoby co dostarczają dary, wjeżdża blokując cały ciasny i jedyny wjazd-wyjazd tiry. Czy naprawdę w całym mieście Kołobrzeg nie ma lepszego punktu na zorganizowanie magazynów? Np. na ul. Okopowej jest CPR , Opieka Społeczna, duży parking, parking na przeciwko Bedronki...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK