Remont ulicy Zdrojowej rozpocznie się szybciej, niż zakładano, bo już przed sezonem. Wczoraj w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie w tej sprawie z zainteresowanymi mieszkańcami oraz przedsiębiorcami.

Ponad 13 milionów złotych to kwota, jaką Kołobrzeg otrzymał w ramach programu „Polski Ład” na remont ulicy Zdrojowej. Niestety warunki jakie musi spełnić Miasto są trudne i wymagają przyspieszenia prac, które mają się rozpocząć za dwa miesiące.

Pierwszy etap inwestycji będzie realizowany od skrzyżowania ulic Chopina i Zdrojowej do ulicy Grottgera.

Podczas spotkania, wiele swoich uwag co do inwestycji przedstawili mieszkańcy i przedsiębiorcy.

Więcej w materiale wideo.

 

Komentarze  
+6 # marekws 2022-03-16 18:21
W sezonie bez remontów są półkilometrowe korki, to jakie będą w trakcie remontu. A może by tak zamknąć całą strefę uzdrowiskową na sezon?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Andrzejski 2022-03-16 21:07
Ale to będzie koszmar na uzdrowiskach w sezonie hehe. Obajtek zarobi a miasto turyści pooddychają spalinami ze stojących wiecznie aut.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # NIK 2022-03-16 22:14
Problem polega na tym że urzędnicy maja mieszkańców gdzieś i bez konsultacji wystąpili z projektem ronda a teraz mówią Nam żebyśmy się odczepili bo inaczej nie będzie dofinansowania. Wydają kasę na rondo które w tym miejscu jest niepotrzebne, a wręcz spowolni ruch (więcej spalin) Czy projektując przebudowę ul Zdrojowej wzięto pod uwagę bezpieczeństwo szybkiego dojazdu karetki czy straży pożarnej do ośrodków Planowany jest zwiększony ruch kolejowy (po 2 tory w kier. Koszalin Szczecin), a co za tym idzie rogatki będą częściej zamknięte tworząc korki. Czy w tym przypadku nie powinno odtworzyć się starego przejazdu do Unii Lub. Wiem że kolej robi problemy ale widzę że urzędnicy nic nie robią w tym zakresie aby to zmienić i udają że problemu nie ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Scoott 2022-03-17 08:17
W punkt! W tym mieście wszędzie wciskają nam ronda, niedługo kolejne na Jedności Narodowej/Wylotowa, potem w Zieleniewie, Armii Krajowej też z 4ondem, i podobno na Gryyfitow też chcą rondo obok ronda Solidarności jakaś porażka . Brak jakich kolwiek analiz na ten temat i pomysłów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Kinga 2022-03-19 09:57
Super, że wreszcie i ta ulica zostanie naprawiona a przede wszystkim, że znikną te straszne rury !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK