Jutro obchodzimy Święto Niepodległości, ale Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich już dzisiaj uczcił 105. lat niepodległej Polski.

Święto Niepodległości 11 listopada upamiętnia jedną z najważniejszych dat w historii polskiej państwowości. Tego dnia w 1918 r. zawarto rozejm, który oznaczał klęskę Niemiec w I wojnie światowej. Zawarty na jego podstawie Traktat Wersalski otworzył drogę do odrodzenia państwa polskiego po 123 latach zaborów. Do 1937 r. było to święto wojskowe a  uroczystościom nadano rangę święta państwowego. Po zakończeniu II wojny światowej rząd Polski, w pełni zależny od Związku Sowieckiego, zniósł święto. Narodowe Święto Niepodległości odzyskało swoją rangę w 1989 r. Od tego czasu w obchodach biorą udział tysiące Polaków, w tym uczniowie szkół i przedszkoli. My dzisiaj wybraliśmy się z kamerą do  Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich, gdzie patriotyczne pieśni zaśpiewano na 855 gardeł.

Miejskie uroczystości z okazji Święta Niepodległości odbędą się 11 listopada o 11.30 przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo

Mosty Kołobrzegu

Lut 28, 2024 / Miasto

Prezydencki kwadrans (wideo)

Lut 27, 2024 / Miasto

Żołnierze marca

Lut 27, 2024 / Powiat

10 x TAK Anny Mieczkowskiej

Lut 26, 2024 / Miasto

Rozmowy z Widokiem na Powiat 21.02.2024

Lut 21, 2024 / Rozmowy z widokiem na powiat