W Biurze Rady i Zarządu Powiatu odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla powiatu kołobrzeskiego, z udziałem starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.

Komisja działa na podstawie art. 38 a. Ustawy o samorządzie powiatowym. Powołana została w celu realizacji zadań starosty kołobrzeskiego w zakresie zwierzchnictwa nad powiatowymi służbami, inspekcjami i strażami oraz zadań określonych w ustawach w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

W skład komisji wchodzą: Tomasz Tamborski - Starosta Kołobrzeski - przewodniczący, Mirosław Tessikowski - Radny Rady Powiatu w Kołobrzegu, Andrzej Olichwiruk - Radny Rady Powiatu w Kołobrzegu, Włodzimierz Popiołek - Wójt Gminy Kołobrzeg, Marian Sieradzki - Burmistrz Gościna, Ewa Pełechata - Zastępca Prezydenta Kołobrzegu ds. Gospodarczych, Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. W pracach komisji, z głosem doradczym, uczestniczą: Prokurator Rejonowy wskazany przez Prokuratora Okręgowego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kołobrzegu, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, Komendant Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kołobrzegu.

Do zadań komisji należy m.in.: ocena zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu, opiniowanie pracy policji i innych powiatowych służb, inspekcji i straży czy przygotowywanie projektu powiatowego programu zapobiegania przestępczości.

Na kwietniowym posiedzeniu poruszono sprawy związane z epidemią covid. Omówiono temat uchodźców, ich zatrudnianie, legalność pobytu czy kwestię obowiązkowych szczepień, zwłaszcza wśród dzieci. Komisja zaopiniowała również Powiatowy Program Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook