W ramach ogólnopolskiej akcji przyrodniczej „Tysiąc drzew na minutę” w lesie w Bagiczu zasadzono ponad 1000 sadzonek trzyletnich dębów szypułkowych.Dzisiejszą akcję sadzenia drzew zorganizowało Nadleśnictwo Gościno. Gospodarzem na tym terenie jest nadleśniczy Krzysztof Olejnik. Akcja sadzenia dębów w lesie w Bagiczu odbyła się zgodnie ze sztuką i nauką leśną. Nadleśniczy Krzysztof Olejnik na początku wytłumaczył i pokazał, jak prawidłowo  zająć się taką sadzonką, by z czasem wyrosło z niej dorodne drzewo. Posadzono dokładnie 1022 trzyletnie dęby szypułkowe.
 
Jak powiedział nadleśniczy Krzysztof Olejnik, z zasadzonych dębów do leciwego wieku dotrwa niewielka ilość. Wynika to z ingerencji człowieka i sił natury. O tym, czy któryś z tych trzyletnich dębów dożyje do wieku praojca Bolesława, zadecyduje na przestrzeni lat kołobrzeska przyroda.

[hdvs videoid=3338]
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn