Za nami dwunaste już spotkanie w ramach cyklu "Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”. Gośćmi spotkania byli Monika i Marcin Karaś z Fundacji prosiaczka Eugeniusza „Gieniutkowo”, którzy prowadzą Azyl dla Świń w Nowym Węgorzynku.

W ich Azylu obecnie mieszkają 123 Świnki, dwie Krowy, pięć Owieczek, dwa Koziołki, pięć Kurek, dwa Koguty, trzy Perliczki, Kaczuszka i Gąska. 

Gieniutkowe świnki i inne zwierzęta żyją u nich do swojej naturalnej śmierci, są pod stałą opieką weterynarza, a Monika i Marcin robią wszystko, żeby były szczęśliwe. Gieniutkowo jest to bowiem wegańskie Sanktuarium dla Świnek. 

Para prowadzi także blog Eugeniusz - po prostu Świnia oraz stronę na FB, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat azylu oraz jak można wspomóc zwierzęta, a należy dodać, ze koszt utrzymania ich podopiecznych jest ogromny, bo wynosi około 20 tysięcy złotych miesięcznie.

Pomimo ogromu pracy, małżeństwo zapewnia, że nie brakuje im energii do pomocy i opieki nad kolejnymi zwierzętami. W planach mają też otwarcie gabinetu weterynaryjnego oraz powiększenie terenu. Azyl funkcjonuje cały rok, więc każdy może poznać świnki osobiście.

Oprócz Moniki i Marcina, gościem specjalnym programu był Zeus - podopieczny kołobrzeskiego Schronisko Dla Zwierząt REKS w Kołobrzegu.

Całść programu wyemitujemy na naszej antenie jutro.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK