Wydarzenia Dnia

 

Ronda Powstańców Warszawy i Pileckiego, Skwer Miast Partnerskich i Plac 18 Marca, to główne miejsca, które zostaną odczarowane poprzez nowe nasadzenia.

Po rondzie kolo policji, nadszedł czas na zaprojektowanie kolejnych. Tym razem będą to Ronda Powstańców Warszawy oraz Pileckiego.

Aktualnie ronda te nie są reprezentacyjne - na jednym nie ma nasadzeń, na drugim z kolei rosną zaniedbane krzewy i samosiejki, dlatego miasto zleciło zaprojektowanie nowej roślinności . Zgodnie z wcześniejszą ideą kołobrzeskie ronda pozostaną w klimacie nadmorskim. Zostaną także doświetlone. Na jednym z nich, posadzone zostaną cedry himalajskie w odmianie płaczącej, które są pięknym i rzadkim okazem w mieście.

Ronda powinny zostać zrealizowane już w tym roku. Oprócz nich, zaplanowano wiele innych inwestycji, które upiększą nasze miasto. Ponadto na Skwerze Miast Partnerskich między ławkami zostaną dosadzone róże.

Dosadzone będą także rosnące kolumnowo miłorzęby w odmianie fastigiata, natomiast przy pomniku turystki dodane zostaną trawy. Plany nasadzeń obejmują również ulice Szpitalną i tutaj przy alei platanowej, jesienią zostaną posadzone krokusy.

 

Komentarze  
+14 # Krwiodawca 2021-05-05 17:04
A jak planujecie ożywić rondo im. Honorowych Dawców Krwi??? Rondo im. zasłużonych osób, nierzadko ratujących życie, a najbrzydsze w mieście. Sam beton. Brak szacunku dla tych osób.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # Ika 2021-05-06 07:14
Uważam ,że to dobry pomysł sadzenia roślin wieloletnich.Zastanawiam się tylko jak długo trzeba czekać aż szafirki się rozrosną i zagęszczą bo jak narazie to wyglądają bardzo biednie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Pogoda

Parse error in downloaded data

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo