Wakacyjna pogoda, mnóstwo atrakcji oraz duża frekwencja - tak w skrócie można podsumować II Edukacyjny Festyn Rodzinny z okazji Dia Dziecka, który odbył się na placu zabaw Grochowska na Osiedlu nr 5 „Lęborskie”.


Początek festynu uświetnił występ znakomitej młodej skrzypaczki, Sandry Cygan. Ciekawy program imprezy nie pozwolił na nudę. Na pociechy czekali między innymi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Gościno wraz z pojazdem terenowym. Przez cały czas animator – Karina Dmyterko prowadziła zabawy i konkursy z nagrodami. Dla dzieci, które miały niespożyte pokłady energii, rozłożono dmuchane zjeżdżalnie. Na festynie znalazł się również kącik artystyczny, w którym każde dziecko mogło wykonać malunek oraz ulepić coś z plasteliny. Łącząc wiele kartek, stworzono wielką wspólną pracę. W ten szczególny dzień na imprezie pojawił się prawdziwy pirat - u jednych budził postrach, inne dzieci chętnie się z nim bawiły i fotografowały.
Ponadto na terenie imprezy mogliśmy znaleźć punkt konsultacyjny Fundacji "Na Przekór Przeciwnościom" oraz stoiska z lodami i watą cukrową. Na większy apetyt czekały przepyszne kiełbaski prosto z grilla, na osłodę roznoszone były pączki, lizaki i cukierki. Smakosze wypatrzyli stoiska z domowymi wypiekami oraz różnymi napojami. Aby uwiecznić te chwile, rodziny chętnie korzystały ze zdjęć instant – odbieranych na miejscu. Dla dbających o swoje ciało, Klub Zdrowego Trybu Życia przygotował badanie tkanki tłuszczowej oraz porady dietetyka. Miłym akcentem była obecność radnych Rady Osiedla nr 4 „Radzikowo”, którzy ufundowali dla dzieci czapki z daszkiem. Nieocenioną pomocą wykazali się harcerze z Bałtyckiego Hufca Morskiego ZHP oraz mieszkańcy bloków sąsiadujących z placem zabaw.
 
Głównym organizatorem imprezy była Rada i Zarząd Osiedla nr 5 "Lęborskie". Współorganizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego i Szkoła Podstawowa nr 8 im. kpt. ż.w. Konstantego Maciejewicza. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg i była dofinansowana ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2018 - Przeciwdziałanie Alkoholizmowi
fot. Mateusz Stawicki

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Pogoda

Przewaga chmur

18°C

Kołobrzeg

Przewaga chmur

Wilgotność: 70%

Wiatr: 13 km/h

  • 22 Wrz 2019

    Słonecznie 20°C 8°C

  • 23 Wrz 2019

    Zachmurzenie małe 17°C 11°C

Nasze Programy

chronograf TKK
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
na ostrzu
aktualnosci
zebranie na zywo
zrobtosam
drzewa
Echa sportu
Gaweda-historyczna
Bardziej Aktywny Kołobrzeg