×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Po prawie 30 latach od pierwszej edycji, impreza "wraca do korzeni", do miejsca z którego się wywodzi. 13 maja 2017 roku o godzinie 17.00, w ZS nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego, rusza XXIII Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus. 


Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus to impreza z ponad 25-letnią historią. Pierwsza edycja odbyła się w grudniu 1989 roku w świetlicy Zespołu Szkół Mechanicznych w Kołobrzegu. Przez lata swego istnienia zmieniała termin, miejsce i formułę. Początkowo propagowała lokalny amatorski ruch muzyczny, ale z biegiem lat zaczęli się pojawiać wykonawcy z całego kraju, a nawet z zagranicy.
Stopniowo Wodnikus z przeglądu zmienił się w festiwal z konkursem i zaproszonym gośćmi. Zawęziła się też stylistyka muzyczna, do tzw. muzyki nieobojętnej, czyli poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, żeglarskiej, autorskiej i kabaretowej. W 2009 roku nastąpiła przerwa w organizacji imprezy. Ponownie Wodnikus wystartował w kwietniu 2014 roku i od tegu czasu na stałe zagościł w kalendarzu kołobrzeskich imprez muzycznych.
Po prawie 30 latach od pierwszej edycji, impreza "wraca do korzeni", do miejsca z którego się wywodzi. 13 maja 2017 roku o godzinie 17.00, w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego przy ul. Piastowskiej 5, rusza XXIII Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus. Organizatorem jest Komitet Organizacyjny Wodnikusa. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą osoby fizyczne oraz Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu i Fundacja "Historia Kołobrzegu". Wodnikus ma charakter przeglądu, w czasie jego trwania wystąpią zespoły i soliści amatorzy, zakwalifikowani przez organizatorów. Wieczór zakończy koncert gwiazdy XXIII Spotkania: zespołu Słodki Całus od Buby z Trójmiasta.

Program imprezy:
17:00 - występy zakwalifikowanych wykonawców
21.00 - gość XXIII Spotkania - zespół Słodki Całus Od Buby

Chętni do wzięcia udziału w Wodnikusie mogą wciąż zgłaszać się do organizatorów, Kontakt za pośrednictwem facebooka - przejdź.

Nasz portal, Telewizja Kablowa Kołobrzeg i Radio Kołobrzeg objęły to wydarzenie patronatem medialnym.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo

Rozmowy z widokiem na Powiat 27.10.2021

Paź 27, 2021 / Rozmowy z widokiem na powiat

Rozmowy z widokiem na powiat (wideo)

Paź 27, 2021 / Powiat

Warsztaty z niewidomymi

Paź 27, 2021 / Miasto

Problematyczna wydma

Paź 27, 2021 / Miasto

Prezydencki Kwadrans 26.10.2021

Paź 26, 2021 / Prezydencki kwadrans

Karuzela kręci się według planu

Paź 26, 2021 / Najnowsze artykuły

Koniec Tygodnia Kariery

Paź 25, 2021 / Miasto