Do przetargu na modernizację Nabrzeża Barkowskiego w kołobrzeskim porcie stanęły dwie firmy. Kwota jaką Zarząd Portu przeznaczył na ten cel to 11mln złotych i obie oferty mieszczą się w założonej kwocie.

Najniższą ofertę, prawie 9,5  mln złotych, zaproponowała firma Hydrobud z Ustronia Morskiego. Drugą propozycję, opiewającą na 10,5 mln złożyła firma z Gdańska. 

Zakres prac jaki jest planowany przy realizacji inwestycji obejmuje remont i przebudowę nabrzeża o długości ponad 160 metrów. W ramach robót zostanie wykonany m. in remont oczepu nabrzeża, montaż urządzeń odbojowych czy gruntowny remont placu składowego o powierzchni blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych.

Modernizacja nabrzeża poprawi bezpieczeństwo, warunki postoju oraz obsługę jednostek rybackich,a także higienę pracy w miejscach wyładunku. Należy dodać, że dzięki przebudowie infrastruktura należąca do Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg po tej stronie portu będzie w całości zrewitalizowana. 

Dofinansowanie jakie otrzymał Zarząd Portu to ponad 8 milionów 600 tysięcy złotych. 

Okres realizacji przebudowy nabrzeża wyznaczony jest na czerwiec 2023 roku.

Obecnie trwa analizowanie ofert przez urzędników, a wykonawcę inwestycji poznamy wkrótce.  

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo

Rozmowy z widokiem na powiat 25.05.2022

Maj 25, 2022 / Rozmowy z widokiem na powiat

Oznakuj psa

Maj 25, 2022 / Najnowsze artykuły

Projekt Schron

Maj 25, 2022 / Najnowsze artykuły