Od 16 maja stan epidemii zostanie przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego. Taką informację przekazał dzisiaj podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Już w połowie kwietnia Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał zniesienie stanu epidemii w Polsce. Dzisiaj, podczas konferencji prasowej minister poinformował, że od 16 maja stan epidemii zostanie przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego. Dodał jednak, że sytuacja cały czas jest dokładnie monitorowana. Według ostatnich danych średnia liczba zachorowań w ciągu 2 tygodni to 611 przypadków,a dynamika spadku zakażeń z tygodnia na tydzień wynosi nawet -35%. Adam Niedzielski uważa, ze sytuacja idzie w dobrym kierunku, natomiast prawdziwym testem w jakim miejscu jesteśmy z epidemią będzie wrzesień, kiedy uczniowie wrócą do nauki,a  dorośli z urlopów do pracy.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK