×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Regionalny szpital w Kołobrzegu oddał do dyspozycji pacjentów nową pracownię oraz poradnię okulistyczną.  Zmiany widać gołym okiem. Tak było wcześniej:


A tak poradnia okulistyczna prezentuje się obecnie:


Modernizację okulistyki w kołobrzeskiej lecznicy przeprowadzono w ramach drugiego etapu prac związanych z przebudową zespołów poradni specjalistycznych szpitala. Inwestycja miała dostosować pomieszczenia do oczekiwanych standardów leczniczych. Powstał kompleks diagostyczny, w gabinetach zlokalizowanych obok siebie znajdują się urządzenia niezbędne do poszerzonej diagnostyki chorób oczu. Zapotrzebowanie na badania okulistyczne jest bardzo duże, coraz więcej osób choruje na schorzenia narządu wzroku.
W przyszłości w poradni ma jeszcze powstać sala zabiegowa, która odciąży główny blok operacyjny.  W 2016 roku na okulistyce hospitalizowano ponad 1900 pacjentów, udzielono prawie 7,2 tys. specjalistycznych porad. Nowo wyremontowana poradnia nie skróci niestety czasu oczekiwania do specjalisty.
Całkowity koszt remontu poradni okulistycznej wyniósł blisko 600 tys. zł. Fundusze przeznaczono na prace budowlane, zakup sprzętu i wyposażenia, m.in. na lampy zabiegowe, bezdotykowy tonometr z pachymetrem do pomiarów ciśnienia śródgałkowego i diagnozowania jaskry, perymetr do badania pola widzenia, autorefraktokeratometr, a także meble medyczne, szafy, kozetki, krzesła i taborety lekarskie.  Pół miliona zł pochodziło z budżetu Urzędu Marszałkowskiego. 

Materiał wideo wkrótce
[hdvs videoid=]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK