Najnowsze artykuły

Pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich. Celem konkursu było uwrażliwianie na bogactwo i piękno ojczystego języka, wykazanie się znajomością reguł ortograficznych oraz umiejętnościami bezbłędnego pisania.

Kwiecień to miesiąc wiedzy o autyzmie, i z tej okazji Oddział Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci z Autyzmem przy Szkole Podstawowej nr 5 ogłosił międzyszkolny konkurs plastyczny "Autyzm - inni, a jednak tacy samię. Nadeszło bardzo dużo prac z kołobrzeskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, które zostały wyeksponowane na głównym holu szkoły.

Kołobrzeski Jarmark Wiosenny na Placu Ratuszowym już od 7 kwietnia. Jarmark Wiosenny to nasz nowy projekt łączący czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych z majówką. Tematem przewodnim będą kwiaty, mnóstwo kwiatów i zieleni. Nie zabraknie lokalnych specjałów i rękodzieła. Wiele imprez towarzyszących, występy dzieci, młodzieży i muzyka na żywo.

Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw. Pożary łąk i nieużytków mają zazwyczaj duże rozmiary, a ich gaszenie może trwać wiele godzin. Pożary te są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi.

W Kołobrzegu zawitała ekipa TVN, która nagrywa zdjęcia do nowego filmu "Podatek od Miłości". Prace nad filmem rozpoczęły się w Sanatorium Uzdrowiskowym Bałtyk. W czwartek zmiana scenografii i ekipa przeniesie się z dzielnicy uzdrowiskowej do centrum miasta, gdzie swoim kunsztem aktorskim będą mogli się wykazać Grzegorz Damięcki i Aleksandra Domańska.


Facebook

Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK